Individualus 2 aukštų namas miško apsuptyje, Vilniuje

Aiški interjero vizija nuo pat pirmųjų susitikimų su užsakovais leido sukurti namus su išskirtiniu Balio salos dvelksmu. Vyraujanti žemės spalvų paletė kuria ramių, šiltų ir jaukių namų įspūdį.

Pradėkime nuo 49 kv.m. pirmojo aukšto erdvės. Dar pačioje įrengimo pradžioje pakoreguoti techniniai sprendimai leidžia džiaugtis rezultatu. Visų pirma, svetainėje buvo papildomai įstatytas vienas vitrininis langas, kuris suteikia namams daugiau šviesos ir kuria erdvės pojūtį. Žvalgantis po šį interjerą, tiesiog neįmanoma nepastebėti baldų – korpusiniai baldai buvo pagaminti individualiai, o likusi didžioji dalis baldų buvo atgabenti specialiai užsakytu jūriniu konteineriu tiesiai iš Balio salos!

Įėjus į namus, mus pasitinka erdvi veidrodinė spinta su gamintomis ilgomis ąžuolo masyvo rankenomis. Taip pat pirmame aukšte po laiptais pavyko įkomponuoti nedidelę vonios kambario erdvę. Akį traukia dekoratyvinės akcentinės žalios plytelės apšviestos iš po veidrodžio sklindančia jaukia šviesa. Vonios spintelė pagaminta iš vyrajančio interjere medžio masyvo stalviršio, fasadams naudota ąžuolo feneruotė. Ant baldo puikuojasi unikalaus dizaino akmens praustuvas. Visuose vonios kambariuose yra potinkiniai bronzos spalvos santechnikos prietaisai (maišytuvai, dušo sistema, vonios maišytuvas), kurie suteikia subtilios prabangos.

Išskirtinė virtuvė harmoningai įsiliejo į bendrą interjerą, nors ji dalinai atskirta nuo poilsio erdvės. Virtuvė iš tiesų erdvi – beveik 11 kv.m., todėl galėjome suprojektuoti ir pusbario tipo prisėdimą su kėdėmis. Virtuvės fasadams pasirinkta išskirtinė (akmens tekstūros) plokštė, o kadangi dvejose sienose buvo langai (kurie pridengti medinės antracito spalvos plačiomis žaliuzėmis) buvo atsisakyta viršutinių spintelių – papildant sieną suprojektuotomis keliomis lentynos iš medžio masyvo su LED apšvietimu. Sienos virtuvėje dengtos šviesiai pilkos spalvos mikrocementu. Virtuvės dizainą papildo beveik 40 mm ąžuolo masyvo stalviršis bei specialiai parinkta buitinė technika (kaitlentė kartu su integruotu gartraukiu, orkaitė, erdvus dviduris šaldytuvas).

Valgomojo erdvėje yra išskirtinis 8 vietų valgomasis stalas prie kurio puikuojasi tikmedžio kėdės su audiniu. Virš valgomojo stalo kabo trys skirtingo dydžio juodos spalvos šviestuvai, pinti iš rotango. Užuolaidų sprendimas šiuose namuose – noras, kuo lengviau, minimalistiškiau ir natūraliau įsilieti į bendrą visumą, todėl svetainėje vitrininius langus pasirinkome dengti tankesniu nei įprastu baltos spalvos audiniu, tokiu būdu dienos metu galima niekam netrukdant džiaugtis sklindančia šviesa ir vaizdu už lango, o esant privatumo poreikiui, prisidengti.

Poilsio zonoje – šviesiai pilkos spalvos patogi, „lounge“ tipo sofa su reguliuojamu atlošu, pintas kilimas iš hiacinto, įspūdingo dizaino apvalus staliukas iš tikmedžio bei TV siena su išskirtine spintele, kuri pagaminta taip pat iš tikmedžio. Erdvę papildo žemas krėslas iš tikmedžio ir natūralaus rotango, kuris įsikomponavo šalia atvirų lentynų sienos – baldo, kuris buvo suprojektuotas individualiai šiam interjerui. Visa kita bendroje erdvėje – vazos, indai, smulkios interjero detalės papildo visumą ir kuria jaukumą su Balio salos žavesiu bei sukuria išbaigtumo įspūdį namuose.

Visame name išraiškingos riešuto spalvos ąžuolo parketlentės, ąžuolo masyvo durys bei grindjuostės. Laiptai – ąžuolo masyvo pakopos tokios pat riešuto spalvos kaip grindys, priešpakopiai dengti mikrocementu. Porankyje integruotas LED apšvietimas nuo judesio, o antrame aukšte esantis turėklas pagamintas iš medžio masyvo bei stiklo, kuris priduoda lengvumo ir neapsunkina nedidelio koridoriaus.

Miegamasis kambarys su užburiančiu panoraminiu vaizdu į mišką, atskiru vonios kambariu ir drabužine. Jaukumą šiame kambaryje kuria pasirinkta švelniai smėlinė sienų spalva. Medinė neapkrauta nereikalingomis detalėmis lova, kuri yra pagaminta tikrų medžio meistrų. Prie lovos iš abiejų pusių stovi nedidelės spintelės iš tikmedžio, parplukdytos tiesiai iš Balio salos. Užuolaidoms pasirinktas dieninis ir naktinis sienų spalvos audinys, kad kuo natūraliau įsilietų į aplinką.

Vonios kambaryje yra laisvai pastatoma akmens masės vonia, spintelė su unikaliu praustuvu bei iš už veidrodžio sklindanti jauki šviesa kuria spa zonos atmosferą. Plytelės šiame vonios kambaryje – sieninės su smulkiu reljefu, kuris gražiai išryškėja apšvietus.

Interjeras nepalieka abejingų, jis – išjaustas, savitas ir be galo unikalus. Žiūrint sukasi viena mintis, kad viskas apgalvota iki smulkmenų!

Pasižvalgykime!

Nuotraukos Benas Šileika