Tai 144 kv.m. individualus namas Tarandėje 4 asmenų šeimai su mielu augintiniu.

Interjere vyrauja ramūs žemės tonai, kuriuos papildo juodi akcentai, o šilumos ir jaukumo interjerui suteikia medžio rusva gama.

Erdvi 43 kv.m. svetainė su aukštomis lubomis. Svetainėje lubų aukštis net 3,20 m, tai iš tiesų kuria didesnės erdvės įspūdį. Pradėkime nuo poilsio erdvės. Svetainės kampinė sofa – tobulas skandinaviško dizaino pavyzdys – aštrios atramų linijos sukuria lygią ir ramią išorę, o plonos juodos kojelės įveda grakščios elegancijos. Sofos audinys tekstūrinis, prie jo derintas naktinis užuolaidų audinys – kartu jie tobulai „suskamba“. Šalia sofos kokybiškas modernus kavos staliukas – juodos spalvos ąžuolo lukšto stalviršis ir milteliniu būdu padengtas plieninis juodas rėmas. TV sieną papildo išskirtinė spintelė, kuri pagaminta iš dažyto matinio MDF (priekiniuose fasaduose tas pats atsikartojantis frezavimas kaip ir virtuvės spintelėse). O akį traukiantis Sigito Mickevičiaus paveikslas atkeliavo iš praeitų užsakovų namų. Šį tapybos darbą nusprendėme kabinti naujuose namuose, kai pradėjome derinti interjero viziją.

Virtuvė šiuose namuose žavinga savo spalvine gama ir sprendimais. Pagrindinė virtuvės fasadams pasirinkta tekstūrinė švelnaus medžio rašto imitacijos plokštė. Viršutinės ir šoninė iki lubų spintelės tai yra dažytas frezuotas matinis MDF paviršius (spalva ir frezavimo tarpai rinkti individualiai šiam projektui). Norint išlaikyti minimalizmą virtuvė suprojektuota be rankenėlių – naudotas juodas GOLA profilis, tik ant šaldytuvo juoda, ilga, stilinga rankena. Stalviršis ir sienelė pasirinkti imituojantis akmenį, tamsus. Taip pat šiai dienai dažnas sutinkamas sprendimas virtuvėje pusbario tipo sala su atsisėdimu. Ne kartą minėjau, kad sala turi keletą privalumų – tai ne tik maisto gaminimo ir praktiška indų susidėjimo vieta, virtuvės atskyrimas nuo poilsio ir valgomojo zonos, bet ir jauki pasisėdėjimo vieta kasdieniam bendravimui. Virš salos nuleisti trys cilindro formos šviestuvai – metalo korpusu, dekoruotu juoda medžio detale. Šviestuvai skleidžia koncentruotą šviesos srautą salos zonoje.

Šalia virtuvės taip pat yra sandėliukas susidėti daiktams, tai labai apgalvotas ir patogus sprendimas. Sandėliuko durys – dažytos švelnia smėlio sienų spalva. Ieškant praktiško ir stilingo sprendimo – virtuvėje ir šalia valgomojo stalo esančių langų pakabintos plačios medinės žaliuzės su tekstilinėmis juostelėmis.

Valgomojo zonoje – individualiai šiam projektui gamintas valgomasis stalas – specialiai projektuotos metalinės juodos kojos su atsikartojančiu kaip virtuvėje stalviršiu. Šviestuvas to paties dizaino kaip virš salos – norint sukurti vientisumą. Beje valgomojo kėdės ir pusbario kėdės to paties dizaino tik skirtingo audinio.

Visame name išskyrus vonios kambarius – vinilinė danga, kuri pasirinkta būtent dėl jos savybių: šilumos pralaidumo ir praktiškumo. Durys ir grindjuostės dažyto matinio MDF, baltos spalvos.

Jaukusis tėvų miegamasis kambarys su atskiru vonios kambariu ir nedidele drabužine. Jaukumą šiame kambaryje kuria pasirinkta švelniai smėlinė sienų spalva. Prie minimalistinės, neapkrautos detalėmis rudo audinio lovos iš šonų nuleisti du stikliniai šviestuvai, kurie pagyvina interjerą, du nedideli staliukai gaminti specialiai šiam interjerui. Vonios kambaryje yra laisvai pastatoma akmens masės vonia, spintelė su stilingu pastatomu praustuvu ir apvalintu veidrodžiu su integruotu LED apšvietimu iš galo. Išskirtinumo ir subtilios prabangos vonios kambariui suteikia akmens masės plytelės. Ant vitrininio lango puikiai dera plačios medinės žaliuzės, kurios jaukiai praleidžia dienos šviesą.

Dveji paauglių merginų kambariai ir vonios kambarys joms buvo įrengti atsižvelgiant į jų norus, kartu derinant spalvinę gamą prie viso interjero taip išlaikant vientisumą.

Koridoriuje užėjus į namus erdvi spinta su atsisėdimu, taip pat individualiai gamintas didelis veidrodis minimalistiniu juodu metaliniu rėmu.

Interjeras nepalieka abejingų, o žiūrint sukasi viena mintis, kad viskas apgalvota iki smulkmenų!

Pasižvalgykime!

Nuotraukos Benas Šileika