Interjero idėją dizainerei pasufleravo paveikslas

Viena detalė kartais gali lemti visą namų interjerą. Taip nutiko ir su šiuo Kalnėnuose, Vilniuje, esančiu kotedžu. Harmoningus, iki smulkmenų apgalvotus 100 kv. m. namus, dizainerė Dovilė Sakevičė („Dovilės interjeras“) sukūrė įkvėpta paveikslo.

 „Susitikusi su klientais visuomet paklausiu, ar jie neturi kažko sau brangaus, unikalaus, kas galėtų tapti atspirties tašku ir pagrindiniu namų akcentu. Šio kotedžo šeimininkai parodė dovanų gautą Astos Fišerienės tapytą paveikslą, kurį buvo nusprendę kabinti savo naujuose namuose“, – pasakoja D. Sakevičė. Atsispirdama nuo tapybos darbo ir atsižvelgusi į būsimų gyventojų pageidavimus, dizainerė parinko interjero spalvinę gamą – vyraujančias pilką ir baltą spalvas papildo juoda, melsva bei šilumos suteikiant medžio rusva.

 Ūkinė dalis – už veidrodinių durų

 Įeinančius į namus pasitinka jaukus prieškambaris. D. Sakevičė sako, kad projektuojant šią vietą teko gerokai paplušėti, nes reikėjo tvarkingai ir estetiškai susidoroti su ūkine namo dalimi: dujų katilu, boileriu ir kita reikiama įranga. Po ilgo planavimo visa tai atsidūrė už veidrodinių durų esančioje spintoje. Veidrodyje atsispindi tamsaus dekoratyvinio tinko siena su kabykla drabužiams. Išskirtinis dekoras traukia dėmesį ir yra praktiškas sprendimas šalia lauko durų esančioje zonoje.

Koridorius veda į kartu su virtuve sujungtą svetainę. Čia vyrauja šviesa ir erdvė. Šį įspūdį sustiprina pastelinės spalvos bei uždari lubas siekiantys baldai. Visi virtuvės prietaisai, indai, kiti namų apyvokos daiktai laikomi spintose: „Šeimininkai pageidavo kuo mažiau baldų, atvirų lentynų, kad viskas atrodytų neapkrauta ir švaru“, – kalba interjero dizainerė. Erdvę pagyvina vienas kitas ryškesnis aksesuaras: vazos, pagalvėlės, gėlės bei interjero įkvėpimu tapęs tapybos darbas.    

Pagrindinė svetainės siena dažyta pilka spalva. Ji padeda natūraliai pereiti į valgomojo bei virtuvės zoną. Dėmesio centre čia atsiduria dviejų spalvų kėdžių supamas ąžuolinis stalas. Iš vienos stalo pusės glaudžiasi šiuolaikiniam interjerui gan neįprastas baldas –  suolas. „Kaip ir stalas, suolas specialiai sukurtas šiems namams. Nors atrodo nepatogus, iš tiesų, tai vienas labiausiai pasiteisinusių sprendimų interjere. Šį baldą mėgsta ne tik patys gyventojai, bet ir į namus užsukantys svečiai“, – šypsosi D. Sakevičė. Virš stalo kabo minimalistiniai juodos ir baltos spalvos šviestuvai.

Nedidelėje, žemoje patalpoje po laiptais įrengtas sanitarinis mazgas bei skalbykla. Pilkai baltą erdvę joje pagyvina mozaikinio betono plytelėmis išklotos grindys. 

 Antras aukštas – pirmojo tęsinys

 Į antrą aukštą veda uždari mediniai laiptai. Nedidelę jų aikštelę įrėmina uosio statinių turėklas. Dizainerė atkreipia dėmesį, kad ant medinio grindų apvado prikalti statiniai atrodo neįprastai ir dekoratyviai.

Laiptinėje pasitinka  abstraktus Rasos Kižienės tapybos paveikslas, pratęsiantis pirmo aukšto koloritą. Šeimininkų miegamajame vyraujančią pilką pagyvina tekstilės gaminiai: pagalvėlės bei mėlynos džinsinį audinį primenančios užuolaidos, kurių klostės tarytum atsikartoja lovos galvūgalio vertikalėse. Visos detalės – juodo metalo stalelių kojos, drabužinės rankenos, sieniniai šviestuvai – kambaryje preciziškai suderintos ir susijungia į bendrą harmoniją.

Baigiamąja miegamojo detale tapo dekoratyvinio tinko „paveikslu“ papuošta galvūgalio siena. „Tokia urbanistinė, dekoratyvinio tinko apdaila patiktų toli gražu ne kiekvienam žmogui, bet šio namo šeimininkai ja labai patenkinti“, – džiaugiasi interjero dizainerė.

Vaikų kambariui D. Sakevičė parinko neutralią baltą-pilką spalvinę gamą. Gyvumo ir spalvų kambariui suteikia ryškesnė romanetė, spalvingais elementais margintas kilimas bei žaismingos detalės – medinės baldų rankenėlės. „Nors tai vaikų kambarys, nesinorėjo jo apkrauti ryškiomis detalėmis, nes natūralu, kad ilgainiui jame ir taip atsiras žaislų bei spalvų“, – kalba interjero kūrėja.

Vonios kambarys pilkas, bet nenuobodus. Dinamiškumo jam suteikia rodyklės formos plytelių raštas, medžio detalės bei didelis veidrodis. Dušo kabinai pasirinktas permatomas stiklas. D. Sakevičė sako, kad tai padeda išlaikyti minimalistinį stilių. Be to, ši patalpa gana kampuota, todėl, pasak dizainerės, nesinorėjo jos dar labiau apsunkinti. „Ši vonia ir katilinė tapo sudėtingiausiomis projekto dalimis, bet klientai labai manimi pasitikėjo, mūsų nuomonės sutapo, todėl ir darbas ėjosi sklandžiai“,  – pavykusiu projektu džiaugiasi interjero dizainerė.