Nedidelis 2-iejų kambarių butas mamai ir dukrai

Tai dviejų kambarių 40 kv.m. butas Lazdynuose. Interjeras alsuoja ramia žemės tonų pasteline gama, kuri sukuria jaukių namų įspūdį, o gyvybės įneša parinkti ryškesni interjero akcentai.

Pradėkime nuo tikslo, kuris buvo išsikeltas. Šį kartą butas skirtas mamai su paaugle dukra, todėl reikėjo atskiro kambario mergaitei, o svetainės zonoje esanti erdvė turėjo būti pritaikyta mamai. Kadangi butas kambario pertvarų neturėjo – buvo viena didelė erdvė (išskyrus suformuotą vonios kambarį), tai mums leido maksimaliai išnaudoti kiekvieną esantį centimetrą. Ypač mažose erdvėse tai labai aktualu! Iš šešių pasiūlytų išplanavimo variantų, galiausiai pasirinktas buvo toks apie kurį užsakovė net minčių neturėjo pati. Suplanavome atskirą patalpą, kurios dydis apie 4 kv.m. daiktams pasidėti (nuo drabužių iki siurblio) tai labai svarbu mažose erdvėse norint neapkrauti pagrindinių erdvių. Apgalvotas įėjimas į patalpą – slankiojančios veidrodinės durys.

Mergaitės kambarys gavosi apie 10 kv.m., bet jame puikiai viską pavyko išdėstyti: individuliai suprojektuota talpi spinta su antresole ir veidrodinėmis durimis, pasirinkta baltos spalvos baldinė plokštė, kuri tarsi susilieja su tokia pat sienų spalva, todėl kambarys yra „neapkrautas“,  žaismingai atrodo šone suprojektuotos atviros lentynos, taip pat kambaryje atsirado rašomasis stalas, kelios atviros lentynos virš stalo su dekoro elementais, žydros spalvos lova su daiktadėže, šalia nedidelis juodas metalinis staliukas, kilimas, užuolaidos šiuo atveju kabintos į lango angą norint sutaupyti vietos kambaryje.

Minimalistinė virtuvė šiame bute harmoningai įsiliejo į bendrą interjerą ir tapo visumos dalimi. Virtuvės fasadams pasirinkta tekstūrinė medžio imitacijos plokštė, o viršutinėms spintelėms – dažytas matinis MDF. Norint išlaikyti minimalizmą virtuvė suprojektuota be rankenėlių – naudotas juodas GOLA profilis. Virtuvę papildo marmuro rašto stalviršis (19 mm storio), kuris atrodo subtiliai, ir sienelė iš to paties rašto.

Šalia valgomojo zonos pasirinktas netradicinis sprendimas – ilgas, siauras, tonuotas veidrodis iki pat lubų, kuris suteikia elegantiškumo, atspindi šviesą bei vizualiai didina erdvę. Valgomojo zonoje yra išskleidžiamas valgomasis stalas, o prie jo puikuojasi rusvos spalvos veliūrinės kėdės su juodomis kojomis.

Poilsio zonoje – tekstūrinė veliūrinė rudos spalvos patogi kampinė išskleidžiama sofa su daiktadėže prie kurios priderintos vario spalvos pagalvėlės, išraiškingas kilimas jaukumui, nedidelis juodas kavos staliukas bei TV siena su išskirtine šonine spintele su tamsintu stiklu ir juodu rėmu. Visa kita bendroje erdvėje – užuolaidos, kurių naktinis audinys tobulai derantis prie siurrealistinio stiliaus menininkės E. Urbanavičiūtės paveikslo atspalvių, smulkios interjero detalės papildo visumą ir kuria jaukumą, harmoniją bei sudaro išbaigtumo įspūdį namuose. Visame bute išskyrus vonios kambarį – vininilė danga, baltos spalvos durys ir grindjuostės susilieja su visuma, o juodos durų rankenos ir  elektros jungikliai bei kištukiniai lizdai sufleruoja, kad viskas šiame bute apgalvota iki pat smulkmenų.

Vonios kambaryje matome neintensyvaus marmuro rašto imitacijos, šviesiai pilkos ir antracito spalvos matines plyteles ant sienų ir grindų. Jaukumo vonios kambariui suteikia pasirinkta medžio imitacijos plokštė korpusiniams baldams. Virš pakabinamo wc ir po kriauklės stalviršiu suprojektuotos talpios spintelės ir stalčiai vonios reikmenims bei skalbiniams sudėti, taip pat šalia įkomponuota skalbimo mašina. Didelis apvalus veidrodis su apšvietimu, dušo kabina juodu rėmu, juodas gyvatukas ir  kiti aksesuarai – subtiliai papildo vonios kambarį.

 

Pasižvalgykime!

 

Nuotraukos Benas Šileika