INTERJERAS ĮKVĖPTAS GAMTOS!

Šviesus 2 kambarių butas vienoje vaizdingiausių ir žaliausių Vilniaus vietų – Valakampiuose. Beveik 52 kv.m. butas turi net 30 kv.m. lauko terasą, į kurią patekimas nebuvo pilnai suformuotas, todėl teko pasitelkti vaizduotę.

Pradėkime nuo buto išplanavimo. Išsiaiškinus užsakovų poreikius ir lūkesčius, buvo funkcionaliai išplanuotos erdvės ir atitinkamai išdėstyti baldai, santechnika. Daugiausiai iššūkių pareikalavo jau suformuota betoninė rampa į terasą, kurios griauti ar kitaip judinti buvo neįmanoma. Norėjosi laiptų konstrukcijos, kuri neapsunkintų erdvės ir taptų išskirtiniu dizaino elementu. Tokiu būdu atsiradusi metalo konstrukcija buvo išnaudota maksimaliai – šoninės lentynos skirtos susidėti knygoms, interjero aksesuarams, o metalinių strypelių konstrukcija atlieka atskyrimo funkciją ir kartu (metalo konstrukcijos pagalba) tarsi pakabina laiptus ore.

Moderniai įrengtas butas turi nemažai klasikinio stiliaus elementų. Vienas pagrindinių – grindys. Šiame interjere pasirinktos išskirtinės riešuto spalvos prancūziškos eglutės rašto parketlentės suteikia jaukumo pojūtį bei harmoningą vaizdą, artimą gamtai.

Dar vienas sprendimas, kuris suteikia šiam interjerui elegancijos – poliuretano lipdiniai (puošybinės juostelės) ant sienų, kurie atsikartoja svetainėje, miegamajame ir koridoriuje. Visų pirma, jie vizualiai padidina patalpos aukštį, suteikia gylio, apimties, o antra – puošia sienas ir suteikia unikalumo.

Atsižvelgiant į užsakovų poreikius, buvo atsisakyta įprasto valgomojo stalo. Vietoje jo buvo sumontuota pusbario tipo sala, kurioje yra talpūs stalčiai skirti susidėti virtuvės įrankiams, indams. Taip pat saloje integruotas SMEG firmos vyno šaldytuvas, kuris buvo vienas iš pirmųjų pirkinių šiam butui. Be visa to, sala puikiai įsilieja į visą interjerą ir tinka gaminti, valgyti, bendrauti ar tiesiog prisėsti padirbėti.

Užburiantis vaizdas pro langus, ošiančios pušys padiktavo užuolaidų sprendimą visame bute. Svetainėje buvo pasirinktas tarpinio audinio (nei dieninio, nei naktinio) sprendimas, kurio dėka dienos metu galima mėgautis nuostabiais gamtos vaizdais, o vakare, norint jaukumo ir privatumo, pridengti langus.

Visame interjere karaliauja balta ir pilka spalva, o interjerą paryškina ir akcentine detale tampa smaragdinės žalios spalvos sofa svetainėje ir toks pats veliūrinis naktinių užuolaidų audinys miegamajame, kurie puikiai harmonizuoja su aplinka. Natūralios medinės grindys ir naudojama medžio imitacijos baldinė plokštė, sušvelnina interjerą ir suteikia šilumos, jaukumo.

Dar viena išnaudota galimybė bute – židinys jaukiems rudens ar žiemos vakarams, o virš židinio pakabintas riboto tiražo spaudos printas yra vienas žymiausių UK virtuvės šefų Marco Pierre White portretų. Printas buvo užsakytas ir atkeliavo iš vienos Londono galerijos.

Vonios kambarys išsiskiria jau vien tuo, kad turi langą, pridengtą romanete, kuri pasiūta iš specialaus impregnuoto audinio. Taip pat pagal užsakymą buvo siūta itin kokybiško audinio dušo užuolaida, kuri tarnaus ne vienerius metus. Pasirinktos raštuotos grindų plytelės suteikia žaismingumo, baltos plytų imitacijos sieninės plytelės vizualiai išdidina patalpą, o dalis dažytų sienų sukuria kambario įspūdį. Jaukumo vonios kambariui suteikia puikiai į nišą įkomponuotos medžio imitacijos plokštės lentynos.

Erdviame koridoriuje suprojektuota sieninė veidrodinė spinta, nedidelė komoda, taip pat užtenka vietos ir dviračiui, kuris kartu tampa ir interjero detale.

Visos interjere vyraujančios detalės puikiai papildo viena kitą ir sukuria išbaigtumo įspūdį.

Nuotraukos Benas Šileika