Butas su užburiančiu gamtos vaizdu pro langą!

Tai šiuolaikiškas urbanistinio stiliaus 49 kv.m., 2 kambarių butas Vilniuje. Buto išplanavimas: koridorius 4 kv.m., vonios kambarys 6,77 kv.m., miegamasis 9 kv.m., drabužinė 2,15 kv.m. ir svetainė 27 kv.m.

Aiški interjero vizija nuo pat pirmojo susitikimo su užsakove leido sklandžiai vykti visam interjero kūrimo procesui bei kartu siekti apibrėžtos vizijos. Interjere vyrauja: betonas, medžio elementai, kurie sušvelnina interjerą, pilki atspalviai, juodos detalės bei šiek tiek mėlynos ir pelenų rožės atspalviai.

Vos įžengus pro duris dėmesys krypsta į lubas, kurios yra betoninės (naudotas dekoratyvinis tinkas) bei suteikia interjerui lengvo grubumo, urbanistiškumo ir stilingo neužbaigtumo įspūdį. Būtent lubos pasufleravo tolimesnį interjero kūrimo sprendimą – betono imitaciją buvo nuspręsta padaryti ir ant kelių buto sienų.

Valgomasis stalas gamintas individualiai derinant ąžuolinio stalviršio spalvą prie vyraujančio medžio atspalvio visame bute. Būtent jis tarsi subtiliai atskyrė virtuvę nuo bendros erdvės. Virtuvėje integruotas šaldytuvas pasislėpė specialiai jam suformuotoje nišoje. Projektuojant baldus teko susidurti su nemenku iššūkiu – viename kampe buvo išsikišimas, kurį norėjosi vizualiai paslėpti, todėl buvo nuspręsta padaryti slankiojančias medžio imitacijos plokštės spintelių duris palei vieną sieną iki pat lubų su viduje esančiomis lentynomis ir indų džiovykla. Apatiniams virtuvės fasadams pasirinkta tamsiai pilkos spalvos plokštė su griežtų ir tiesių linijų juodomis rankenėlėmis. Pasirinktas betono imitacijos stalviršis ir sienelė sustiprina urbanistiškumą interjere bei sukuria vientisumo įspūdį.

Pasirinktos netradicinės, juodos spalvos grindjuostės ir kambario durys, kurios pabrėžia interjero charakterį, sukuria jam išskirtinumo. Taip pat pasirinktos smulkios juodos spalvos detalės ir aksesuarai, juodi difuzoriai lubose, elektros lizdai, šviestuvai. Visame bute išskyrus vonios kambarį – vinilinė danga, kuri pasirinkta būtent dėl jos savybių: šilumos pralaidumo ir praktiškumo.

Šiame interjere pasirinkti ir išskirtiniai užuolaidų audiniai. Miegamajame kambaryje pasirinktas šviesiai pilkos spalvos dieninis audinys tokios pat spalvos kaip ir miegamojo sienos. Naktinis audinys – storo audinio, eglutės rašto (tą patį atsikartojantį raštą sutinkame ant stiklinių valgomojo šviestuvų), švelniai rožinės spalvos. Svetainėje vitrininius langus pasirinkome pridengti tarpiniu tekstūriniu pilku audiniu, tokiu būdu dienos metu galima niekam netrukdant džiaugtis sklindančia šviesa ir vaizdu už lango (miško panorama) ir papildomai sutaupyti vietos svetainėje. Pastelinės rožinės spalvos kampinė sofa svetainėje suteikia interjerui švelnumo ir puikiai susilieja su pilkais atspalviais.

TV spintelė šiame interjere yra vienas unikaliausių ir brangiausių baldų. Užsakovės pageidavimu, ji turėjo būti įkomponuota interjere, nes tai jos močiutės palikimas.

Miegamajame kambaryje suprojektuota drabužinė su įėjimu. Sprendimas drabužinės durims – stumdomos dažytos pilka spalva (kaip ir sienos) durys. Prie antracito spalvos lovos iš šonų nuleisti du juodi nukreipiamieji šviestuvai, bei pastatyti du nedideli staliukai.

Vonios kambarys šiame bute yra išties erdvus, beveik 7 kv.m! Jame yra laisvai pastatoma vonia, dušas šalia vonios, kuris yra atskirtas stikline sienele. Šarmo vonios kambariui suteikia apšvietimas – LED juosta nišoje virš vonios ir iš už veidrodžio sklindanti šviesa. Dušo ir vonios zonoje panaudotos akcentinės parūdijusio metalo plytelės. Taip pat pasirinktas įdomus sprendimas su baldine plokšte, kurią panaudojome apsiuvant klozeto bakelį, suprojektavome pratęsimą spintelėmis iki lubų daiktų pasidėjimui. Pavyko įkomponuoti ir du buitinės technikos įrenginius – skalbimo mašiną ir džiovyklę, paslepiant juos aukštoje spintoje. Po praustuvo zona turime tris erdvius stalčius, vienas iš jų naudojamas kaip skalbinių dėžė, tokiu būdu išlaikant minimalizmą ir neapkraunant papildomai vonios zonos.

Visos vyraujančios spalvos ir medžiagiškumai interjere gražiai susilieja tarpusavyje ir sukuria tikrą harmoniją namuose!

Pažiūrėkime ką pavyko sukurti!

Nuotraukos Benas Šileika