Niujorkietiškas!

Tai šiuolaikiškas urbanistinio stiliaus 50 kv.m. dviejų kambarių butas.

Pradiniame buto plane buvo atvira erdvė be vidinių pertvarų, o tai leido funkcionaliai išsiplanuoti reikiamas erdves. Pagrindinis uždavinys buvo sukurti erdvią svetainę su virtuve, vonios kambarį, miegamąjį su drabužine ir koridorių. Be to, jau nuo pat pradžių buvo aiški interjero vizija – Niujorkietiško stiliaus namai, tad beliko visa tai įgyvendinti!

Visame bute, išskyrus vonios kambarį, buvo palikta atvira lubų perdanga – betonas, kurią reikėjo atitinkamai apdirbti, nulakuoti tam, kad lubos būtų išraiškingenės ir įgautų šlapio betono efektą. Vyraujantys pilki sienų atspalviai, taip pat TV zonos sienos, virtuvės stalviršis, vonios kambario sieninės plytelės, pasirinkti neatsitiktinai – jie imituoja tą patį betoną, kuris sukuria lengvo grubumo, urbanistiškumo ir stilingo neužbaigtumo įspūdį. Pritaikyti industrinio stiliaus elementai – šviestuvai ir juodi elektros laidai betoninėse lubose, atrodo išskirtinai ir labai moderniai.

Gyvumo interjerui suteikia pasirinktos išskirtinės baldų medžiagos ir spalvos. Pastelinės rožinės spalvos miegamojo lova ir pusbario kėdės, pilkšvai žalios spalvos kampinė sofa.

Užuolaidos šiam interjerui suteikia lengvos paslapties. Svetainėje ir miegamajame  kambaryje pasirinktas ne tradicinis baltos spalvos dieninis audinys, o tamsus. Svetainėje naktinių užuolaidų audinys yra pūstas, turintis šiek tiek blizgesio, o tai sukuria prabangos įspūdį. Miegamojo kambario naktinis užuolaidų audinys – veliūras, kuris suteikia jaukumo.

Taip pat buvo įgyvendintas dar vienas noras – turėti nedidelę darbo zoną, kurią puikiai pavyko įkomponuoti svetainėje.

Dar daugiau šarmo šiems namams suteikia vyraujantys juodi akcentai: grindjuostės, durys, rozetės ir elektros jungikliai, šviestuvai, baldinė plokštė, santechnika vonios kambaryje.

Išskirtinis sprendimas miegamajame – durys su stiklu, kurios leidžia sklisti natūraliai šviesai. Taip pat miegamajame kambaryje yra talpi drabužinė, kuri nėra atskirta durimis, siekiant dar didesnio erdvės pojūčio ir patogumo, o papildoma erdvės iliuzija buvo sukurta veidrodžių pagalba.

Ypatingo dėmesio sulaukia ant sienų kabantys meno kūriniai. Miegamajame kambaryje yra menininkės Miglės Kosinskaitės paveikslas, koridoriuje – Albrecht Durer kūrinys, o svetainėje talentingos fotografės Editos Nyork daryta nuotrauka.

Medžio imitacijos plokštė balduose tarsi sušvelnina interjerą. Visos vyraujančios spalvos  gražiai susilieja tarpusavyje ir sukuria tikrą harmonija namuose.

Nuotraukos – Benas Šileika