Tai keturių kambarių 96,5 kv.m. butas su atviru balkonu ir didele terasa unikalioje Vilniaus vietoje

Tai keturių kambarių 96,5 kv.m. butas su atviru balkonu ir didele terasa unikalioje Vilniaus vietoje, kuri ribojasi su Belmonto mišku ir Vilnelės upės krantu. Interjeras išsiskiria savo spalvine gama, išskirtinėmis tekstūromis bei paviršiais. Visa tai tik dar kartą patvirtina, kad nereikia bijoti skirtingų spalvų ir faktūrų derinimo, nes sumaniai ir skoningai viską suderinus, galima sukurti labai jaukų, o kartu ir žaismingą bei autentišką interjerą.

Pradėkime nuo 52 kv.m. bendros erdvės. Erdvi baltos spalvos virtuvė šiame bute harmoningai įsiliejo į bendrą interjerą ir tapo visumos dalimi. Jai kompaniją palaiko pusbario tipo sala, kuri taip pat puikiai įsiliejo į bendrą erdvę. Sala šiuo atveju turi keletą privalumų – tai ne tik maisto gaminimo vieta, bet ir praktiška indų susidėjimo bei jauki pasisėdėjimo vieta kasdieniam bendravimui. Virtuvės fasadai yra su minimalistiniais frezavimais ir juodomis rankenėlėmis, virtuvę pagyvina Terrazzo motyvas stalviršyje ir sienelėje. Virš salos nuleisti trys industrinio dizaino šviestuvai, kuriuose rafinuota išvaizda sujungta su išskirtine medžiaga ir tekstūra – specialiu betono mišiniu. Šviestuvai skleidžia koncentruotą šviesos srautą salos zonoje.

Svetainės dalyje yra išskleidžiamas valgomasis stalas prie kurio puikuojasi sodrios žalios spalvos veliūrinės kėdės. Stalas gamintas pagal užsakymą būtent šiam interjerui. Kokybiškas ąžuolinis stalviršis išgautas tokios pačios išraiškingos riešuto spalvos kaip ir parketlentės.

Poilsio zonoje – sodrios mėlynos spalvos patogi kampinė sofa, bei TV siena su išskirtine spintele, kurios apatinė dalis pagaminta iš medžio faneruotės su vertikaliais tašeliais, o šoninėje dalyje yra atviros lentynos, kurias papildo smulkios interjero detalės ir įvairūs namų aksesuarai.

Užuolaidos šiam interjerui parinktos šviesaus lengvo tarpinio audinio (nei dieninis nei naktinis), siekiant išlaikyti erdvės pojūtį, taip pat paliekant galimybę mėgautis nuostabiu gamtos vaizdu bei dienos šviesa. Ant kitų svetainės didžiųjų langų pakabintos to paties audinio romanetės, kurios pasirinktos dėl esamų plačių medinių palangių bei galimybės patogiai išeiti į terasą.

Visa kita bendroje erdvėje – tai du juodi akcentiniai staliukai, jaukios pagalvėlės ant sofos, kilimas, didelis laikrodis ant sienos, šviestuvai, smulkios interjero detalės papildo visumą ir kurią jaukumą, harmoniją ir išbaigtumo įspūdį namuose.

Du nuotaikingi ir išskirtiniai vonios kambariai tarsi padalina į „mergaičių ir berniukų“ kambarius. Pirmajame matome terrazzo imitacijos plyteles, kurios dera su mėlynos spalvos baldiniais fasadais. Apvalus didelis veidrodis su šviesa, du nuleisti kabantys šviestuvai, juodos spalvos santechnika – visa tai subtiliai papildo vonios kambarį. Antrajame kambaryje yra pastatoma akmens masės vonia, o pagrindiniais akcentais tampa švelniai rožinėmis plytelėmis išklota vonios siena, praustuvas ir bronziniai maišytuvai. Neintensyvaus rašto marmuro plytelės dar labiau papildo spalvinį derinį.

Miegamajame kambaryje suprojektuota drabužinė su įėjimu. Išskirtinis sprendimas – tai stumdomos tamsinto rudo stiklo durys bei samaninės žalios spalvos vidus, kuris yra tokios pačios spalvos kaip ir lovos audinys. Prie žalios samaninės lovos iš šonų nuleisti du šviestuvai, kurie pagyvina interjerą, du nedideli staliukai ir specialiai šiam interjerui kurtas kosmetinis staliukas su veidrodžiu bei dažyto matinio mdf juostelėmis sienų apdailai. Samaninės žalios, dramblio kaulo (sienoms ir užuolaidoms) ir riešuto grindų spalvų derinys sukuria jaukumo įspūdį kambaryje ir sufleruoja, kad šiame interjere viskas apgalvota iki smulkmenų!

Dar vienas kambarys – tai vaiko kambarys, kuris yra itin šviesus ir jaukus. Žaismingas tapetas ant sienos, pastelinės rožinės užuolaidos su parišimu, lova-namelis, sėdmaišis, nedidelis kilimas, šviestuvai, atviros lentynos su dekoro elementais – viskas ko reikia tikrai mažajai princesei. Taip pat suprojektuota spinta, kuri laikui bėgant galės būti transformuojama, t.y. esant poreikiui, yra galimybė prijungti plokštę prie atvirų lentynų ir tokiu būdu atsirastų rašomasis stalas palei sieną.

Pasižvalgykime!

Nuotraukos Benas Šileika