Išskirtinio interjero 50 kv.m., 2 kambarių butas Naujamiestyje

Pirmoji užduotis bute – paslėpti rekuperacijos vamzdį, kuris buvo pravestas per svetainės sieną. Jei būtume jį palikę, svetainėje būtų stipriai nužemintos lubos ir atsiradę neestetiški lubų aukščių perėjimai, o juk visada norisi maksimaliai išlaikyti aukštas lubas dėl erdvės pojūčio! Todėl buvo nuspręsta išgriauti svetainės sieną ir pastatyti naują ją pakoregavus. Dėl to turime šiek tiek sumažintą svetainę, bet keletos lentynų sekciją su talpia spinta į kurią galima net užeiti, tuo tarpu rekuperacijos vamzdis labai gražiai pasislėpė miegamojo spintoje.

Visame bute veidrodžiai tampa reikšminga šio interjero detale. Visų pirma, vonios kambaryje esantys veidrodžiai sukuria gylio įspūdį ir atrodo tarsi erdvė neturėtų ribų. Sieninėje veidrodinėje spintoje (kurioje pasislėpė skalbimo mašina ir kiti buitiniai prietaisai bei priemonės) atsispindi priešais esanti šviesiai pilkos spalvos spintelė, net 1100 mm įstrižainės veidrodis bei du nuleisti šviestuvai. LED veidrodžio apšvietimas sukuria ne tik jaukumą vonios kambaryje, bet ir išryškina mėlynas plyteles bei identiško atspalvio dažytą sieną su beapvadinėmis durimis. Vonioje vyraujanti pilka ir mėlyna spalva, kurios puikiai dera tarpusavyje suteikia šiuolaikiškumo, dinamikos, o juodos spalvos santechnika papildo vonios kambario spalvų gamą bei pabrėžia jo išskirtinumą.

Miegamajame vyraujančią ramybę sukuria sodrios žalios spalvos talpi sieninė spinta bei tokios pat spalvos užuolaidos. Miegamojo lovos audiniui pasirinktas pilkas veliūras, kuris atkartoja visame bute vyraujančius pilkus atspalvius. Prie lovos stovintys du metaliniai juodi staliukai ir šonuose esantys berėmiai siauri veidrodžiai per visą lubų aukštį atlieka ne tik praktinę funkciją, bet kartu tampa ir unikalia miegamojo interjero detale. Be to, veidrodžiai vizualiai aukština patalpą, suteikia erdvės pojūtį.

Bute kabantys paveikslai – tai menininkės Miglės Kosinskaitės darbai. Šie meno kūriniai organiškai įsilieja į interjerą ir atkartoja jame vyraujančias spalvas bei nuotaiką.

Virtuvėje esantis šoninis langas pasufleravo tolimesnį virtuvės projektą. Tokiu būdu viršutinės pilkos spalvos virtuvės spintelės buvo pratęstos iki lango ir nuleistos (ne iki pat žemės) tam, kad atsirastų vieta namų valymo įrenginiui laikyti. Šioje virtuvėje standartinį 4 cm stalviršį pakeitė Compact hpl stalviršis – tai ypatingai plona (1 cm) betono imitacija. Iš tos pačios plokštės individualiai pagamintas valgomojo stalas, papildomai užsakant metalinį juodos spalvos rėmą prie kurio ir buvo pritvirtintas išpjautas apvalus stalviršis. Medžio imitacijos baldinė plokštė, kuri yra panaudota apatinėse spintelėse dera su pilkšvomis parketlentėmis, taip suteikdama interjerui jaukumo.

Užuolaidos šiame interjere užima ypatingai svarbią vietą, nes jos puošia namus, sukuria vientisumo ir išbaigtumo įspūdį. Šalia virtuvės esantį langą dengia dieninio audinio romanetė, todėl tas pats dieninis audinys atsiranda ir visame bute. Svetainėje labai lengvai ir elegantiškai atrodo šviesios, pilko atspalvio naktinės užuolaidos, o miegamajame sunkesnio audinio sodrios, žalios spalvos, eglutės rašto užuolaidos.

Pagrindinė siena esanti svetainėje, kuri nusitęsia iki koridoriaus, dažyta ta pačia mėlyna spalva, kuri dominuoja ir vonios kambaryje. Šiose sienose puikiai pasislepia beapvadinės durys. Veliūrinė kampinė sofa su pufu pasirinkta taip pat mėlyno atspalvio, kuri puikiai dera su mėlynos spalvos pagrindine siena, o pagalvėlės – dera su paveiksluose esančiu vario atspalviu.

Interjere dominuojantis vientisumas ir išbaigtumas atskleidžia, kad nuo pat įrengimo pradžios, viskas buvo apgalvota iki smulkmenų. Pasižvalgykime!

Nuotraukos Benas Šileika