Kviečiu pasižvalgyti po modernų butą viename iš jaukiausių ir bohemiškiausių Vilniaus rajonų – Užupyje!

Tai nedidelis dviejų kambarių 41,5 kv.m. butas su atsiveriančia Vilniaus senamiesčio stogų ir bažnyčių panorama. Įžengus pro duris, neįmanoma nepastebėti šlaitinių lubų, kurios atspindi senamiesčio aurą. Aukštos lubos svetainėje ir vonios kambaryje suteikia erdvės pojūtį, o miegamajame kambaryje šlaitines lubas papildo suformuota arka. Visame interjere sienos dekoruotos poliuretano lipdiniais, kurie vizualiai didina patalpos aukštį, plečią erdvę, suteikia gylio, apimties ir puošnumo. Ypatingą dėmesį patraukia samanų žalios spalvos siena svetainėje, puošta lipdiniais. Taip pat ši siena atlieka tarsi atskyrimo funkciją – svetainės zoną nuo virtuvės.

Bendros erdvės plotas yra beveik 25 kv.m. Visi korpusiniai baldai buvo gaminami individualiai šiam interjerui. Virtuvė šiame interjere iš tiesų nemaža, L formos. Apatiniams baldų fasadams pasirinkta išskirtinė, prabangi, „šlifuoto aukso“ (Brushed gold) tekstūros plokštė. Viršutiniams spintelių fasadams pasirinkta balta blizgi plokštė, kuri vizualiai praplečia ir kartu išnyksta erdvėje. Šiuo atveju tai buvo svarbu, nes virtuvės zonoje turėjome aukštas lubas, todėl norėjome maksimaliai išnaudoti turimą aukštį. Stalviršis virtuvėje – imituojantis akmenį, tamsiai pilkos spalvos. TV spintelė yra pagaminta iš dažyto matinio mdf, pasirenkant tokią pat spalvą kaip sofa ir svetainės akcentinė siena. Ytin elegantiškai atrodo valgomasis stalas su kėdėmis – tamsinto stiklo stalviršis su aukso metalo koja bei valgomojo kėdės su auksinėmis kojelėmis. Visa kita erdvėje – patogi, taisyklingų formų, elegantiška ant juodų kojelių sofa, kilimas, užuolaidos su parišimu, kavos staliukas, aksesuarai – papildo visumą. Koridoriaus zonoje spintai naudota ta pati balta blizgi plokštė kaip ir virtuvės spintelėms. Visus baldus subtiliai papildo auksinės rankenėlės.

Visame bute išskyrus vonios kambarį išklotos eglutės rašto laminuotos grindys – tai klasikos elementas, kuris visada išliks madingas ir stilingas. Durų vizija – neišryškinti jų, todėl pasirinktas modernus, subtilus dizainas su filingais ir juoda rankena, kartu priderinant aukštesnes nei įprastai baltos spalvos grindjuostes.

Apšvietimo sprendimus šlaitinėse lubose teko gerai apgalvoti, todėl buvo pasirinkti nukreipiamojo šviesos srauto šviestuvai. Svetainės zonos lubose pasirinktas L formos juodas bėgelis su „Brushed gold“ prožektoriukais. Be to, akcentinę sieną papuošė prabangūs sieniniai šviestuvai su aukso detalėmis. Visame interjere aukso detalės rinktos labai atsakingai, kad derintųsi tarpusavyje (brushed gold).

Miegamasis kambarys pasitiko su iššūkiais, kadangi lubos stipriai žemėjančios, todėl teko gerai apgalvoti, kur stovės lova su daiktadėže ir spinta, kuri yra be galo aktuali mažose erdvėse norint išlaikyti neapkrautą erdvę asmeniniais daiktais. Rezultate matome žemės spalvų, be galo jaukų, funkcionaliai išplanuotą miegamajį kambarį. Žemiausioje dalyje suprojektuotos spintelės su stalčiais ir  galiausiai „šlaitinė“ spinta, kurią baldininkai gamino iš jau pasikartojančios baltos blizgios plokštės. Šiame kambaryje nedidelius langus pridengėme medine žaliuze, kuri jaukiai praleidžia dienos šviesą, o esant poreikiui suteikia privatumo vakare. Galvūgalio siena papuošta atsikartojančiais moldingais (kaip ir svetainėje) ir elegantiškais sieniniais šviestuvais.

Galiausiai pasitinka solidus 4 kv.m. vonios kambarys. Sieninės ir grindų plytelės pasirinktos tokios pačios, su išraiškingomis marmuro imitacijos gyslomis. Vonios kambaryje subtilios prabangos ir vientisumo suteikia juodos spalvos maišytuvas, potinkinė dušo sistema, dušo kabina, rankšluosčių džiovintuvas. Po ilgu praustuvo stalviršiu suprojektuota talpi antracito spalvos blizgi spintelė su stalčiais – vonios reikmenims bei skalbiniams, šalia įkomponuota skalbimo mašina su džiovykle. Išskirtinės formos veidrodis gamintas pagal užsakymą su integruotu priekiniu LED apšvietimu, kuris papildomai suteikia vonios kambariui žavesio. Šlaitinės lubos prideda šarmo, o išlaikytas maksimalus aukštis – erdvės pojūtį.

 

Nuotraukos Benas Šileika