Butas naujos statybos name, 49 kv.m., trijų kambarių jaunai, žaviai šeimai.
Projektas viename iš jaukiausių ir bohemiškiausių Vilniaus rajonų – Užupyje. Butas naujos statybos name, 49 kv.m., trijų kambarių jaunai, žaviai šeimai.
Projektas ypatingas dėl savo šlaitinių lubų, kurios išlaikomos visuose kambariuose. Lubos suteikio išskirtinio žavesio interjerui jos labiausiai šiame interjere traukia akį. Bet lubos tiesų lubos buvo nemenkas iššūkis – tiek dėliojant baldų išplanavimą/zonavimą, tiek projektuojant apšvietimą ar projektuojant baldus.
Butas atrodo daug erdvesnis nei 49 kv.m., bet visa tai yra šlaitinių lubų pagalba. Lubų konstrukcija leido panaudoti „neskaičiuojamą“ prie bendro buto plotą. Gyvenamasis plotas skaičiuojasi nuo 1,6 m., todėl visuose kambariuose „negyvenamojo“ ploto zoną išnaudojome labai tikslingai. Tėvų miegamajame kambaryje suprojektavome palei žemiausią lubų aukštį darbo zoną su atviromis lentynomis bei stalčiais daiktų pasidėjimui. Vaiko kambaryje taip pat palei visą ilgį išnaudojome atviroms lentynoms. Svetainėje suprojektavome žemiausiose vietose TV zoną su spintele, o kitoje pusėje atviras lentynas, bei už sofos spintelę su stumdomomis durimis daiktams pasidėti, kurie yra mažiau naudojami ir jiems priėjimo reikia retesnio.
Išplanavimas – svetainė sujungta su virtuve ir koridorius 28 kv.m., tėvų miegamasis 9 kv.m., vaiko kambarys 7 kv.m., vonios kambarys 5 kv.m. Išskirtinis sprendimas, kuris traukia akį šiame interjere užėjus tai baltų tašelių siena. Tašeliai gaminti individualiai šiam projektui iš uosio masyvo (storis 100x130mm), 4 iš 11 buvo beveik 4 metrų aukščio. Už baltų tašelių sienelės yra koridorius, jis ganėtinai siauras (1,2 m pločio), bet jame pavyko įkomponuoti siauresnę nei įprastai lauko drabužių/batų veidrodinę spinta, kuri tarsi optiškai išnyksta erdvėje. Tiesa, tą virtuvės/koridoriaus sieną dar statybų pradžioje patrumpinome, bet paskui prailgome medinių tašelių pagalba. Jie interjerui suteikia originalumo, papildo erdvę jos neapkraunant, bet suteikiant lengvumo.
Iš tiesų projekto pradžioje mūsų netenkino pateiktas statytojų išplanavimas. Mes perkėlėme vonios duris į svetainės pusę. To pasekoje vonioje gavome erdvę talpią sieninę spintą, o miegamajame atsirado durys, kurios tarsi suformavo miegamojo prieškambarį, kuriame suprojektavome rūbų spintą ir nedidelę stovimą kosmetinio stalelio zoną su veidrodžiu, todėl patekimas į miegamąjį yra tarsi pro drabužinę.
Vonios kambarys šiek tiek daugiau nei 5 kv.m. Jame taip pat išlaikėme šlaitines lubas. Sienoms pasirinkome švelniai pilkos neutralios tarsi betoną imituojančias plyteles, o grindinėms – akcentines raštuotos, kurios kuria senamiesčio nuotaiką. Šį kart vonios SPA ritualai užsakovams buvo svarbūs, todėl pasirinkome pastatomą akmens masės vonią su stikline sienele. Vonios kambarį sušildo pasirinkta medžio imitacijos plokštė korpusiniams baldams, kuri vyrauja visame interjere. Virš wc suprojektavome spintelę vonios reikmenims susidėti. Praustuvo spintelė taip pat buvo projektuota ir gaminta individualiai. Virš praustuvo – veidrodinė spintelė, kuri ne tik vizualiai didina erdvę, bet kartu yra ir praktiška smulkesnių daiktų pasidėjimo vieta. Taip pat vonioje atsirado talpi sieninė spinta, kurioje slepiasi visi buities prietaisai: skalbimo mašina, džiovyklė, rekuperatorius, lyginimo lenta ir pan. LED apšvietimo sprendimas vonios zonoje nišoje kuria patalpoje jaukią atmosferą. Potinkinė juoda santechnika, juodas matinis gyvatukas ir kiti aksesuarai subtiliai papildo vonios kambarį.
Šis projektas buvo išskirtinis dar tuom, kad jame yra ribotas natūralios šviesos kiekis. Langai miegamuosiuose kambariuose velux tipo (stoglangiai), o bendroje erdvėje turime tik 1,8 m pločio langą vitrininį langą. To pasekoje vitrinius langus pridengėme tik naktine romanete. Norėjosi dienos metu maksimaliai įleisti dienos šviesos, taip pat džiaugtis vaizdu už lango (senamiesčio stogų panorama) ir papildomai sutaupyti vietos svetainėje.
Grindys šiame interjere – kokybiškos ąžuolinės parketlentės. Pasirinktas labai švelnus natūralus medžio atspalvis grindims puikiai dera su pilkšvais, melsvais ir rusvais atspalviais. Nemaža L formos virtuvė šiame bute gavosi svetainės centre, bet ją pavyko harmoningai įlieti į bendrą interjerą. Virtuvės apatiniams fasadams pasirinkome medžio imitacijos plokštę, o viršutiniams spintelių fasadams – baltą matinę plokštę, kuri susilieja su sienomis, tarsi išnyksta erdvėje, todėl baldas neapsunkina erdvės. Virtuvę papildo stalviršis ir sienelė, itin plonas Compact hpl (10mm storio), šviesiai pilkos spalvos su švelnia tekstūra. Valgomojo zona šalia virtuvės, joje iškleidžiamas stalas, prie stalo puikuojasi rusvos valgomojo kėdės su juodomis kojelėmis.
Tėvų miegamasis kambarys – jame atsikartoja tų pačių tų pačių atspalvių kombinacijos. Prie minimalistinės, neapkrautos detalėmis pilkšvai rusvos spalvos lovos iš abiejų pusių stovi nedidelės ąžuolo masyvo funkcionalios ir praktiškos spintelės. Stilingi nukreipiamojo šviesos srauto šviestuvai ant sienos, priderintas patalynės komplektą su sienų spalva, palei lango zoną suprojektuota darbo zoną kuria jaukią nuotaiką miegamajame kambaryje.
Dar vienas kambarys – tai šviesus ir jaukus vaiko kambarys. Jame akcentine siena tapo nupiešti kalnai, kurių spalvinė gama atsikartoja su visu interjeru. Toliau lova-namelis, nedidelis apvalus kilimas, komoda, atviros lentynos su dekoro elementais – viskas ko reikia mažąjam šio kambario gyventojui.
Visame interjere vyrauja ramūs spalvų tonai, o patį interjerą pagyvina taip vadinama „dusty blue“ (šilauogių mėlyna arba prigesinti mėlynos spalvos tonai) spalvos tonai. Ypatingas dėmesys buvo skiriamas tos norimos (mėlynos) sienų spalvos paieškai. Galiausiai išsirinkome ilgai ieškotus ir norimus atspalvius. Ta spalva buvo dažytos ir medžio faneruotės durys. Svetainės sofutė – subtiliai mėlynos spalvos ir minimalistinio dizaino maža sofa-lova su metalinės kojelėmis, patogiu išskleidimo mechanizmu.
Galiausiai žiūrint sukasi viena mintis – įgyvendinti sprendimai, visos vyraujančios spalvos ir medžiagiškumai interjere gražiai susilieja tarpusavyje ir sukuria tikrą harmoniją namuose! Pažiūrėkime, ką šį kart pavyko sukurti.
Nuotraukos – Benas Šileika